Posljednje minute košarkaške utakmice pokazale su tko je pravi favorit u sučeljavanju Milwaukeeja i Bostona.

košarkaška utakmica Milwaukee VS Boston

Vrijedi napomenuti da su oba protivnika vrlo jaka te se do posljednjih sekundi “borbe” nije moglo reći na kojoj je strani pobjeda.

Drugi meč omogućio je izjednačenje rezultata u seriji Bostona s Milwaukeejem. Prvu su odigrali nekako nesigurno. Navijači i uprava obje momčadi drugi susret izazvao je ogroman broj pitanja. Najzanimljivije i najintrigantnije – što se moglo promijeniti u kratkom vremenu da aktualnog prvaka odnese 23 boda?

Provedba dalekosežnih pokušaja jedini je odgovor koji mi pada na pamet. 20 trica od 43 pokušaja izveli su Tatum i njegovo društvo. Njihovi su protivnici postigli samo 3 od 18. Par Brown-Tatum postigao je 59 poena, nadmašivši Smartov neuspjeh. Dolazeći kući rezultatom 1-1, Milwaukee je bio odlučan u pobjedi, no njihovi suparnici pustili su najboljeg braniča u NBA-i ove sezone – Smarta.

Bilo je mnogo grešaka koje se pripisuju velikoj odgovornosti, ali tijekom utakmice momčadi nisu pokazale rezultate.

Prvi period od 12 minuta dao je protivnicima priliku pretvoriti samo 20% pokušaja iza luka, a u ¼ su postigli 19 od 22 poena.

Košarkaške momčadi Milwaukeeja i Bostona

Budenholzer je u prvoj četvrtini utakmice tražio od sudaca da preispitaju odluku u vezi Antetokounmpa, no, nažalost, suci su ostali neuvjereni. U drugoj četvrtini nakon 4 minute dogodio se trenutak koji će svi pamtiti. U ovom trenutku došlo je do presretanja lopte “Boston”. U isto vrijeme Teitum je uletio u razmak i htio baciti loptu odozgo. Nažalost, Giannis, koji je potrčao držati pokrivač, nije imao vremena za to. Do zakucavanja je došlo i nakon sudara dvojice napadača obojica su otišli na parket. Zatim su suci pregledali epizodu zbog nesportskog ponašanja, ali nisu pronašli dokaze za to. Vođa Bucksa je ustao i zabio bonus slobodno bacanje.

Cijelo prvo poluvrijeme susreta trajalo je sučeljavanjem i razmjenom postignutih bodova. No svemu dođe kraj, a 4:40 prije kraja 2/4 Antetokounmpo se sudario u prolazu s Williamsom. Nakon čega je igrač Milwaukeeja, ozlijeđen u koljeno, nakon 10 sekundi ležanja ustao na noge i prešao u poziciju za protunapad.

Navijači su pratili izvedbu Antetokounmpa, koja je bila vrhunska, a zvijezda Bucksa uspjela je skupiti veliki broj bodova, te je u jednoj utakmici zamalo došla do dobre brojke.

Iako su vlasnici parketa bili uvjereni da će pobijediti, ipak je nakon nekog vremena vodstvo poprimilo dvoznamenkasti karakter. Gosti su bili aktivni i zahvaljujući Brownu koji je zajedno s Horfordom pokazao kako se igra.

Kraj je bio predvidljiv. Stojeći na liniji penala pri rezultatu 103:100, Smart je zabio loptu u protivničku mrežu. Drugo bacanje je bilo zamućeno, nakon čega ga je sam pokupio. Htio je izvesti bacanje ispod koša, ali sve uzalud. Isti neuspjeh zadesio je Williamsa i Horforda.

Vrijeme utakmice je isteklo, “Kelti” nisu odustali. Milwaukee nije samo pobijedio, već je doveo momčad u vodstvo u seriji 2-1.