Последните минути на баскетболния мач показаха кои са истинските фаворити в двубоя между Милуоки и Бостън.

Баскетболен мач Milwaukee VS Boston

Трябва да се отбележи, че и двата отбора бяха много силни и до последните секунди на мача не беше ясно коя от двете страни ще спечели.

Във втория мач Бостън изравни серията с Милуоки. От друга страна, в първия мач двата отбора бяха донякъде разколебани. Феновете и ръководствата на двата отбора имаха много въпросителни за втората среща. Най-интересната и интригуваща беше какво можеше да се промени за кратко време, за да се отстранят действащите шампиони с 23 точки разлика.

Единственият отговор, който ми идва наум, е реализирането на далечни опити. Татум и компания реализираха 20 тройки от 43 опита.  Техните съперници направиха само 3 от 18. Двойката Браун-Тейтум хвърли 59 точки, с което засенчи неуспеха на Смарт. Връщайки се у дома при резултат 1:1, Милуоки бяха твърдо решени да спечелят, но противниците им освободиха най-добрия гард в НБА този сезон – Смарт.

Имаше много пропуски, които бяха записани като голяма отговорност, но отборите така и не показаха резултати в хода на играта.

Първата четвърт доведе до само 20% успеваемост от дъгата, а противниците вкараха 19 от 22-те си точки в тази четвърт.

Баскетболни отбори от Милуоки и Бостън

През първата четвърт Буденхолцер помоли съдиите да преразгледат решението си за Адетокунбо, но за съжаление съдиите запазиха мнението си. През втората четвърт, след четири минути, настъпи момент, който всички ще запомнят. В този момент Бостън направи прихващане. При това Татум се откъсна и искаше да хвърли топката отгоре. За нещастие Янис, който се беше затичал да се прикрие, не успя да го направи. Дънката продължи напред и след като двамата нападатели се сблъскаха, и двамата паднаха на пода. След това съдиите преглеждат епизода за неспортсменско поведение, но не откриват доказателства за това. Лидерът на Бъкс се активизира и вкара бонус свободен удар.

Цялото първо полувреме беше конфронтация и размяна на точки. Но всичко си има край и 4:40 минути преди края на 2/4 частта се стигна до сблъсък между Адетокунбо и Уилямс. След това играчът на Milwaukee, който получи травма в коляното, седна за 10 секунди, изправи се на крака и премина в позиция за контраатака.

Феновете следяха играта на Адетокунбо, която беше превъзходна, а звездата на Бъкс успя да отбележи много точки и почти да стигне до добра оценка в един мач.

Въпреки че домакините бяха уверени в победата си, след известно време те взеха двуцифрена преднина. Гостите бяха активни и благодарение на Браун, който заедно с Хорфорд показа как се играе.

Краят беше предвидим. След като застана на линията за свободни удари при 103:100, Смарт вкара топката в мрежата на противника. Вторият изстрел беше размазан, след което той го вдигна сам. Той искаше да стреля под коша, но напразно. Уилямс и Хорфорд се провалиха по същия начин.

След изтичането на времето Селтикс все още не бяха отбелязали гол. „Милуоки“ не спечели лесно, което даде на отбора преднина от 2:1 в серията.